Adana, Antalya, Kahramanmaraş, Mersin, Muğla ve Osmaniye illerimiz başta olmak üzere ülkemizin çeşitli illerinde başlayan ve halen devam eden orman yangınlarına sebep olarak; İnsana, doğaya ve yaradılmış tüm canlılarla kast edecek kadar gözü dönenleri kınıyor ve lanetliyoruz.
Bu yangınlar sebebi ile hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyor, maddi ve manevi zarar gören vatandaşlarımızın acısını ve üzüntüsünü yürekten paylaşıyoruz.
Ayrıca bu yangınlarda canlarını ve yuvalarını kaybeden tüm sahipli, sahipsiz ve yaban hayvanlarımız için de derin üzüntü duyuyoruz. Söz konusu yangınların devam ettiği yerlerde hiç bir karşılık beklemeden, yangından etkilenmiş tüm hayvanlara 7/24 ilk yardım ve acil tıbbi müdahale de bulunmak için kahraman yangın söndürme ekiplerimizle birlikte, yangın bölgelerinde tüm varlığı ve imkânları ile olağanüstü şartlarda mücadele eden Tarım ve Orman Bakanlığı Taşra Birimlerinde, Mahalli İdarelerde ve Veteriner Hekimlik Mesleğini serbest olarak icra etmekte olan meslektaşlarımıza ve bu mücadeleyi TVHB Merkez Konseyi ile birlikte koordine eden Oda Başkanlarımıza yürekten teşekkür ediyoruz.      

Ali EROĞLU

TVHB Merkez Konseyi

Başkanı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here